Sesja

Emocje już za nami! CAE, YLE Movers i YLE Flyers , to egzaminy, do których przystąpili nasi słuchacze 12 czerwca 2019r.

Pierwsze wyniki dopiero w lipcu, bo wszystkie arkusze egzaminacyjne są poprawiane i oceniane w Cambridge z wyjątkiem egzaminu ustnego, którego wyniki znają tylko egzaminatorki z centrum egzaminacyjnego w Poznaniu.

 Chociaż egzaminy dla dzieci zakończyły się dużo wcześniej niż dla młodzieży i dorosłych, emocji na pewno było więcej. Dla niektórych był to pierwszy egzamin w życiu, ale byli i tacy, którzy zdawali kolejny etap tych bardzo popularnych i przyjaznych dla dzieci testów (Young Learners English) sprawdzających wiedzę językową. Poziom YLE Starters zdawany jest już przez 7-latki.

Poziom stresu u dorosłych był zdecydowanie wyższy, zwłaszcza, że dla wielu było to ukoronowanie lat nauki w naszej szkole. Czy zaowocowały? Wszscy trzymaliśmy kciuki, ale to nie był zwyczajny test, a kilka godzin pracy z arkuszami egzaminacyjnymi, których zadaniem było przetestowanie rozumienia czytania, użycia gramatyki i słownictwa, rozumienia ze słuchu, wypowiedzi pisemnych oraz posługiwania się angielskim w komunikacji werbalnej.  Na pewno było warto, bo Certificate in Advanced English  nie tylko daje bardzo szerokie uprawnienia w Polsce, ale jest rozpoznawany na całym świecie. To po prostu dowód, że  znamy język na wylot, INSIDE OUT!

Wręczenie certyfikatów 1 września. Szczegóły wkrótce.